21 kwietnia, 2024

Usługi dodatkowe w BIK

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) gromadzi dane finansowe na temat zobowiązań i historii ich spłaty. Te dane nie są archiwizowane wyłącznie dla banków i dużych instytucji, ale również dla zwykłych, małych i dużych przedsiębiorców.

Co oferuje Biuro Informacji Kredytowej dla klientów indywidualnych?

Raporty BIK dostępne są w pewnym sensie dla każdego. Każdy z nas może sprawdzić na przykład swoją historię kredytową i dane zarejestrowane przez BIK. Dzięki temu możemy łatwej ocenić szanse na kredyt czy obliczyć swoją zdolność kredytową.

Osoby, które z powodów złej historii kredytowej nie mogą się starać o kredyt w banku mogą skorzystać z oferty chwilówek bez BIK.

BIK dla firm i przedsiębiorców

Bardzo duże pole do popisu daje BIK dla małych i dużych przedsiębiorstw. Każdy może sprawdzić swojego potencjalnego klienta w rejestrze BIKu. Dzięki temu możemy łatwo ocenić jego wypłacalność i wiarygodność, ograniczyć ryzyko niewypłacenia pieniędzy i poniesienia niepotrzebnych kosztów. To znacznie ogranicza więc ryzyko prowadzenia biznesu.

Alert BIK dla klientów indywidualnych

Biuro Informacji Kredytowej oferuje też dodatkowe usługi, które zwiększają nasze bezpieczeństwo w tak niebezpiecznym dziś świecie. Jedną z takich usług jest na przykład Alert BIK.

Alerty to niezwykle bezpieczny sposób na uniknięcie wyłudzeń na nasze dane. W momencie kiedy gdziekolwiek wydarzy się próba podjęcia kredytu czy pożyczki na nasze dane osobowe otrzymamy sms lub e-mail informujący o tej sytuacji. Alert informuje również o tym, kiedy ktoś sprawdza właśnie nasze dane w BIK i prześwietla naszą historię kredytową.

Biuro informacji kredytowej i prowadzone w nim rejestry to bardzo ważne z punktu społecznego i ekonomicznego działania. Dodatkowo BIK bardzo ułatwia nam dbanie o swoje bezpieczeństwo finansowe i umożliwia szybką reakcję na próbę oszukania nas przez osoby trzecie. BIK to nie tylko historia kredytowa, ale również szereg możliwości jakie daje przedsiębiorcom i klientom indywidualnym.

Secured By miniOrange