20 kwietnia, 2024
Pożyczka a umowa zlecenie

Pożyczka a umowa zlecenie – czy otrzymam pieniądze w parabanku?

Osoby pracujące na umowy cywilno-prawne stanowią sporą część osób zatrudnionych w Polsce. Niektórzy godzą się na nie, bo nie mają innego wyjścia, inni chętnie korzystają z zalet pracy na umowie o dzieło czy umowie zlecenie. Bez względu na to, czy ta forma zatrudnienia jest, czy nie jest naszą wymarzoną, może sprawić problemy. Te pojawiają się m.in. przy chęci zaciągnięcia kredytu. Banki nieprzychylnym okiem patrzą na klientów pracujących w oparciu o umowy cywilno-prawne i niechętnie udzielają im finansowania. A jak do osób zatrudnionych na umowy cywilnoprawne podchodzą parabanki? Jaka jest zależność na linii pożyczka a umowa zlecenie?

Czy umowa o pracę to konieczność?

Żadne przepisy prawa nie mówią o tym, że kredytów czy pożyczek można udzielać jedynie osobom zatrudnionym na umowę o pracę. Jednak preferencje banków w tej kwestii są jasne. Przychylniej patrzą one na osoby mogące pochwalić się umową o pracę. Co więcej, częstym wymaganiem jest to, aby okres zatrudnienia był na czas nieokreślony. Te warunki wielu osobom, szczególnie młodym i dopiero zaczynającym karierę zawodową trudno spełnić. Ich wnioski o kredyt są więc odrzucane, motywowane jest to tym, że mogą mieć one trudności ze spłatą zadłużenia np. wskutek nagłej utraty pracy bez okresu wypowiedzenia czy braku dochodów przy zwolnieniu lekarskim.
Niechęć banków do osób zatrudnionych w oparciu o umowy cywilno-prawne sprawiła, że coraz chętniej korzystają one z usług firm pożyczkowych. Tu relacja na linii pożyczka a umowa zlecenie jest bardzo dobra. Parabanki chętnie udzielają finansowania zarówno przy umowach zlecenie, jak i o dzieło.

Sprawdź, czym jeszcze różni się kredyt o pożyczki?

Pożyczka bez umowy o pracę – czy to możliwe?

Brak umowy o pracę ni jest jednoznaczny, z tym że nie można pozyskać finansowego wsparcia. Tym chętnie służą parabanki. Przy pożyczkach na krótki termin oraz tych opiewających na niewielkie sumy nie wymagają one bowiem zaświadczeń o zatrudnieniu czy uzyskiwanych dochodach – konieczne jest tylko samodzielne podanie tych informacji w sposób deklaratywny. Oznacza to, że parabankowi nie trzeba się tłumaczyć, gdzie i na jakich warunkach się pracuje oraz ile zarabia. Brak takich formalności nie tylko ułatwia wzięcie pożyczki przy umowie zlecenie, ale także znacznie przyspiesza całość formalności. Dodatkowo szybki kredyt gotówkowy pozabankowy, można zaciągnąć przez internet.

Pożyczka a umowa zlecenie – jakie problemy można napotkać?

Doświadczenie i praktyka podpowiadają, że zaznaczając we wniosku pożyczkowym zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie, nie napotka się żadnych nieprzyjemności czy problemów. Firmy udzielające chwilówek przez Internet nie weryfikują tożsamości pracodawcy, ilości posiadanych w jednym czasie umów, czasu zatrudnienia w jednej firmie. Oczywiście za wiarygodniejszych zawsze uzna wnioskodawców pracujących w dużej firmie i „nieskaczących z kwiatka na kwiatek” – nie jest to jednak wymóg obligatoryjny.

Secured By miniOrange