21 kwietnia, 2024

Firmy pożyczkowe – jak działa sektor pożyczek pozabankowych

Rozwój sektora pozabankowego przyczynił się do powstania wielu nowych firm, które w innych sytuacjach raczej nie miałyby ekonomicznego uzasadnienia. Dzisiaj dochody generowane przez pożyczki pozabankowe są na tyle istotne, że obok sprawdzonych i dobrze znanych firm jak czy Profi Credit wciąż pojawiają się nowe marki. Wiele firm jest finansowanych przez kapitał międzynarodowy, który zauważył potencjał tego rynku w Polsce i nie tylko.

Dlaczego Polacy sięgnęli po pożyczki pozabankowe

Polacy zaczęli wykorzystywać pożyczki przez Internet na masową skalę od momentu wybuchu kryzysu finansowego. Wiele osób i gospodarstw domowych zaliczanych do klasy średniej i niższej zaczęła mieć problemy z wypłacalnością i płynnością finansową. To właśnie szybkie pożyczki z minimum formalności i wysokim procentem przyznawalności, oferowane przez prywatne firmy, stały się najskuteczniejszą i najczęściej wybieraną alternatywą dla kredytów konsumpcyjnych.

Zobacz, z jakich propozycji nowych usług firm pożyczkowych, możesz obecnie korzystać.

Rozwój sektora pożyczkowego

Pierwsze lata rozwoju tego sektora dyktowane były oczywiście przez kilka dominujących firm. Potrafiły one przygotować dla klientów najbardziej uniwersalną propozycję. Postawił przede wszystkim na pożyczki z obsługą domową. Firmy oferowała:

  • podpisywanie umowy w domu klienta,
  • wypłacanie mu w nim gotówki,
  • następnie przychodzenie w z góry ustalonych terminach do jego domu po ratę.

Procedury te stały się skutecznym wabikiem dla klientów. Z czasem jednak Internet bardzo się rozpowszechnił i dzisiaj to właśnie pożyczki online stanowią większą część całego biznesu pożyczkowego w kraju.

Zobacz ofertę pożyczek online.

Firmy pożyczkowe – szeroka oferta produktów

Obecnie do sektora tego wciąż napływa nowy kapitał, który oznacza nie tylko większą konkurencyjność pomiędzy podmiotami. Firm jest więcej, więc jeden klient może teoretycznie zawnioskować o przyznanie pożyczki w kilku firmach jednocześnie. Może to jednak się skumulować kilka mniejszych pożyczek w jedną całkiem sporą sumę. Dlatego tak ważne jest obecnie wymienianie się informacjami o klientach wnioskujących pomiędzy wszystkimi firmami pożyczkowymi. Właśnie dlatego powstały, takie bazy jak BIK.

Secured By miniOrange