25 lipca, 2024
Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych – co warto wiedzieć

Chcąc zaciągnąć kredyt bankowy, trzeba liczyć się z tym, że kredytodawca na pewno sprawdzi aktualne zobowiązania przyszłego klienta i oceni jego zdolność kredytową. Jeśli ta będzie niska, a dodatkowo klient będzie posiadał inne kredyty i pożyczki, to wniosek o kredyt jest zazwyczaj odrzucany. Nie oznacza to jednak, że finansowego wsparcia nie da się otrzymać. Rozwiązaniem są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych. Na czym one polegają i jak można się o nie starać?

Pożyczka bez BIK

Nie jest żadną tajemnicą, że banki, zanim przyznają kredyt, stawiają wiele wymagań. Aby zmniejszyć ryzyko pożyczania pieniędzy, wnikliwie badają i analizują:

  • historię zobowiązań pożyczkowych,
  • kredytów,
  • zdolność finansową,
  • a także i inne cechy klienta np. wiek czy ilość osób na utrzymaniu.

Więcej na temat danych w BIK znajdziesz w artykule – Charakterystyka BIK – przetwarzanie i udostępnianie informacji kredytowych.

Często analiza kończy się tym, że decyzja o przyznaniu kredytu jest odmowna. Szczególnie jeśli posiada się niepoprawną historię kredytową (np. zalegało się ze spłatą wcześniejszych kredytów/pożyczek) lub aktualnie spłaca się inne zobowiązania. W takich sytuacjach warto rozważyć współpracę z parabankami. W ich ofercie znaleźć można pożyczkę bez baz. Oznacza to, że firma pożyczkowa nie analizuje historii kredytowej i nie sprawdza klienta w bazach dłużników. Dzięki temu pożyczka pozabankowa dla zadłużonych jest niemal na wyciągnięcie ręki dla każdego. Wystarczy tylko wypełnić wniosek i oczekiwać na decyzje – ta może nadejść nawet w przeciągu kilku minut, tak samo szybko zostaną wypłacone pieniądze.

Osoby z negatywną historią kredytowa lub bez odpowiedniej zdolności kredytowej mogą się starać o chwilówki bez BIK i KRD w parabanku.

Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych – jaka?

Osobom zadłużonym parabanki mogą również zaproponować pożyczki z gwarantem lub pod zastaw np. samochodów. Taka pożyczka pozabankowa dostępna jest online i polega na tym, że w przypadku braku spłaty zobowiązania, samochód (lub inna rzecz w zastawie) przechodzi na pożyczkodawcę. Należy pamiętać, że wysokość tego typu pożyczki dla zadłużonych nie może wynosić 100% wartości danej rzeczy. Najczęściej parabanki godzą się na wypłacenie maksymalnie 80% wartości rzeczy w zastawie. Dodatkowo określają inne warunki np. konieczność ubezpieczenia samochodu polisą OC, przeprowadzenie przeglądu i dopuszczenie pojazdu do ruchu drogowego itp.

Więcej na temat działania i oferty parabanków znajdziesz w artykule Parabanki co warto wiedzieć o firmach pozabankowych.

Pożyczka z komornikiem – czym jest?

Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych jest produktem, z którego skorzystać mogą również osoby posiadające zajęcie komornicze. Pozyskane pieniądze bez problemu można przeznaczyć na spłatę komornika. Wysokie szanse na pozyskanie środków finansowych mają przede wszystkim te osoby, których zadłużenie nie jest wysokie.  Muszą również posiadać stałe źródło dochodów np. emeryturę, rentę, regularnie wypłacaną pensję. Pożyczka z komornikiem najczęściej udzielana jest w formie ratalnej. Dzięki temu spłata nowego zadłużenia, nie jest dotkliwa. Aby uniknąć przejęcia przez komornika gotówki, pożyczki dla zadłużonych wypłacane są bezpośrednio do ręki, a nie przelewane na konto bankowe. Procedura odbywa się w domu klienta, w jej trakcie podpisywana jest też umowa pożyczki z pożyczkodawcą. Należy zaznaczyć, że parabanki udzielają pożyczki z komornikiem bez badania zdolności kredytowej i weryfikacji w bazach, dzięki temu każdy ma szansę na jej uzyskanie.

Secured By miniOrange